Geresnis oras patalpose naktį

Lovos yra svarbios, nes daug savo gyvenimo laiko skiriame miegui. Reiklūs M1 laboratoriniai testai buvo atlikti siekiant užtikrinti, kad „Siparila“ klijuotos laminuotos medienos lovų dalys būtų neteršiančios.

Senasis lovos modelis tampa nebenaudojamas. Iš apačios pritvirtintos atramos pradeda atrodyti per grubiai.

„Siparila“ norėjo išspręsti savo kliento „Hilding Anders“, pagrindinio lovų gamintojo Šiaurės šalyse, problemą. Pasiūlyta vietoj vientisos medienos lovų gamyboje naudoti klijuotos laminuotos medienos dalis.

Tačiau tuo pačiu metu reikėjo užtikrinti, kad sprendimas nekenktų patalpų orui ir būtų saugus alergiškiems žmonėms. Didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžiame lovoje, todėl jų gamyboje naudojamos medžiagos yra svarbios.

„Mes puikiai žinojome, kad nei mūsų naudojami „Kiilto“ klijai, nei klijuota laminuota mediena neišskiria pavojingų teršalų. Vis dėlto dar norėjome tai įrodyti. „Kai lyginama mediena ir klijuota laminuota mediena, įprastas išankstinis nusistatymas, jog pastaroji yra kažkuo prastesnė, jei kalbama apie sveikatą“, – sako „Siparila“ generalinis direktorius Juha Sojakka.


Detalesnė informacija po M1 testų

„Siparila“, įmonės tiekėjas vokiečių medienos prekybos įmonė „Jacob Jürgensen“ ir „Kiilto“ nusprendė, kad lovos dalis pagal M1 mažos taršos bandymą turėtų išbandyti nešališka laboratorija.

„„Kiilto“ klijai jau turėjo mažos taršos M1 klasifikaciją, lygiai taip pat, kaip Suomijos eglė, naudojama lovos sudedamosiose dalyse, yra įvertinta M1 klase. Dabar turėjome įrodyti, kad klijų ir medienos derinys taip pat nesukelia kenksmingos taršos“, – aiškina Johanna Kaitaranta iš „Jacob Jürgensen“.

„Mes neprašėme pateikti M1 klasifikacijos atskiroms lovų dalims, o tik norėjome turėti išsamius bandymų rezultatus, kuriais galėtume naudotis“, – priduria Lilli Puntti iš „Kiilto“.

Teigiami rezultatai buvo patikimi

Lovų dalys buvo išbandomos keturias savaites pagal M1 šabloną dėl bendrojo lakiųjų organinių junginių išmetimo (TVOC) ir dėl IARC klasifikacijos 1 klasei priklausančių formaldehido, amoniako ir kancerogeninių junginių išmetimo.

„Teigiami rezultatai buvo patikimi“, – sako Juha Sojakka.

„Siparila“ jau turi daug patirties dirbdant su klijuota laminuota mediena ir bendradarbiaudama su „Kiilto“. Prieš tai kompanija ilgus metus tiekė klijuotos laminuotos medienos lovų dalis bendrovei „Ikea“.

Anot Sojakka, klijuotos laminuotos medienos ateitis atrodo daug žadanti:

„Gaminant plačias lovas, klijuota laminuota mediena išlaiko savo formą geriau nei medžio masyvas“.

Johanna Kaitaranta teigia, kad vokiškai kalbančiose šalyse pastebima staigi didžiulių kontinentinių lovų populiarėjimo tendencija. Regione tradiciškai naudojamų medinio pagrindo lovų paklausa sumažėjo.

„Vokietijos lovų rinkoje dar nėra daug kalbama apie teršalų išmetimą ar patalpų oro problemas, tačiau šie klausimai tikrai atsiras ateityje. Tai, kad „Kiilto“ ir „Siparila“ investuoja į gerą patalpų orą, gali būti stebėtinai naudinga vėliau prekiaujant Vidurio Europoje“, – sako Kaitaranta.

Nuotraukos: „Hilding Anders Finland Oy“ and „Siparila Oy“

Share This Page