„Nordic Swan“ ekologinis ženklas individualiam namui

Pirmasis Suomijos „Nordic Swan“ ekologiniu ženklu pažymėtas namas „Villa Roiha“ yra statomas Kaarinoje. Statybvietėje naudojami „Kiilto“ gaminiai, atitinkantys griežtus „Nordic Swan“ ekologinio ženklo aplinkosaugos kriterijus. Nauji gyventojai, atsižvelgdami į aplinkosaugos reikalavimus, nori užtikrinti, kad vidaus klimatas būtų švarus.

Tai yra pirmas kartas, kai Sami Roiha stato namą. Tai jau savaime yra iššūkis, o be to šis projektas yra didesnis nei įprasta, nes tai bus pirmasis Suomijos „Nordic Swan“ ekologinio ženklo namas.

Sami sako ieškojęs didesnio namo savo žmonai Salla ir jų vaikams Ellena (5 metai) ir Edvin (3 metai). Iš pradžių jie neketino namo statyti patys, bet vėliau atsitiktinai jie rado puikią vietą Piikkiönlahti, Kaarinoje, tiesiai prie jūros.

„Pradžioje mes svarstėme apie surenkamą namą. Kita vertus norėjau dalyvauti kokybės kontrolės procese, todėl supratau, kad statydamas pats turėsiu daugiau galimybių. Susidomėjau „Nordic Swan“ ekologiniu ženklu, nes jis turi labai griežtus statybinių medžiagų ir gaminių kriterijus, o kiekviena smulkmena turi būti dokumentuojama“.

„Tiek aš, tiek Salla norėjome būti užtikrinti, kad nebus problemų dėl patalpų klimato. Ypač Salla aplinkosaugos aspektai buvo svarbus veiksnys“.

Daugybė tyrimų

„Villa Roiha“ statybos prasidėjo 2016 m. vasarą. 2018 m. vasarį jie pradėjo vidaus apdailą, į kurią įeina vonios kambario grindų ir sienų hidroizoliacija.

Sami teigia, kad už statybos darbus iš esmės atsakingas buvo dailidė Lauri Pennala. Pastaruoju metu statybvietėje pradėjo dirbti jaunesnysis dailidė Sakari Aaltonen.

„Tai užtruko ilgą laiką, iš dalies dėl griežtų gaminių reikalavimų ir visų reikiamų tyrimų. Pavyzdžiui, šį rytą jau ilgą laiką studijuoju skirtingų virtuvės reikmenų formaldehido emisijas“.

„Tiesą sakant, turiu pripažinti, kad privatiems asmenims statant pastatą pagal „Nordic Swan“ ženklo kriterijus yra gana daug darbo. Tačiau tikiuosi, kad statybos įmones šis modelis įkvėps. Švedijoje jau yra šimtai „Nordic Swan“ ženklu pažymėtų namų.“

Paprastas bendradarbiavimas su „Kiilto“

Sami teigia, kad „Villa Roiha“ statybose naudojama nemažai „Kiilto“ produktų, tarp jų „Kiilto KeraPro“, „Kiilto Keraprimer“, „Kiilto Masa“ ir „Kiilto“ skiediniai bei silikoniniai hermetikai.

„Nuo pat pradžių mes atradome daugybę „Kiilto“ produktų, atitinkančių „Nordic Swan“ ekologinio ženklo reikalavimus, daug daugiau nei kitose bendrovėse.“

„Taip pat pagirtina, kad „Kiilto“ pridėjo produktus į „Nordic Swan“ ekologinio ženklo duomenų bazę, kuri žymiai palengvina mano darbą. Tai reiškia, kad man nereikia atskiro „Nordic Swan“ ekologinio ženklo organizacijos patvirtinimo šiems produktams.“

Sami taip pat sako, kad „Kiilto“ visada jam suteikė patarimų ir pagalbos, pvz., išsamesnės informacijos apie gaminį, kai to reikėjo.

„Jie taip pat aiškiai yra entuziastingai susidomėję mūsų projektu.“

Daugiau „Nordic Swan“ ekologiniu ženklu pažymėtų individualių namų

Namo „Villa Roiha“ karkaso medžiagas – EPS plokštės kaip bazinis elementas – tiekia bendrovė „Hevi Kivitalot“.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie naujo, aplinkai nekenksmingo ir saugaus pastato modelio statybų. Sami atliko iš tiesų naujovišką darbą. Ateityje mes tikrai panaudosime šio projekto metu įgytą patirtį“, sako Lauri Pöyhönen, „Hevi Kivitalot“ generalinis direktorius.

Jis priduria, kad jau planuojama daugiau statybos darbų. Tamperėje statomas kitas „Nordic Swan“ ekologinio ženklo individualus namas, o bendrovė dalyvauja projekte.

Bendrovė „Teijo-Talot“ dalyvavo jau baigtose „Nordic Swan“ ekologinio ženklo darželių ir globos būstų statybose. Suomijoje yra pastatytas „Nordic Swan“ ekologinio ženklo vasarnamis.

Be medžiagų, „Nordic Swan“ ekologinio ženklo kriterijai apima, pavyzdžiui, griežtus pastato energijos vartojimo efektyvumo reikalavimus.

„Vila Roiha“ energijos tiekimo blokas apima saulės baterijas, geoterminę šilumą ir veiksmingą šilumos atgavimą iš ventiliacijos“, – sako Sami Roiha.

Pamokanti patirtis

IT projektų vadovas sako, kad daug išmoko apie namų statybą.

„Mano įprastame darbe, jei „PowerPoint“ pristatymas užstringa, mes tiesiog sukursime naują. Statybose tokios galimybės nėra. Matuojant, pjaunant ir montuojant siją nėra vietos klaidoms.“

„Viską privalu kruopščiai suplanuoti iš anksto. Reikia numatyti ir suderinti daugybę dalykų. Pasirinktos medžiagos taip pat atlieka kertinį vaidmenį.“

Už „Nordic Swan“ ekologiniu ženklu pažymėto namo yra didelė patraukli žaidimų aikštelė. Ateityje čia žais vaikai, tačiau Sami nedrįsta spėlioti, kaip greitai.

„Čia taip pat pėsčiomis galima nueiti iki paplūdymio. Kai tik užbaigsime šį projektą, čia bus malonu gyventi“, – svarsto Sami.

Lauri Pennala viršuje tualete tepa naują „Kiilto KeraPro“ sluoksnį. „Kai pirmą kartą panaudojau „Kiilto“ produktus, nematau jokios priežasties išbandyti kokių nors kitų gaminių. Mano nuomone, šie yra geriausi“, sako jis.
Share This Page