Svarbus žingsnis vienai šeimai

Padedant „Kiilto“ Latvijos kaimo vietovėje veikianti šeimos įmonė išsiveržė į pirmaujančių gretas savo srityje.

Saulėtu dangumi virš grupės „Kokapstrādes“ gamyklos plaukia debesėliai. Ore tvyro pušies sakų kvapas. Gamyklos gamybos linijos kompiuteris skenuoja lentjuostes ir pažymi ekrane šakas, kurios turi būti pašalintos. Kitame linijos gale išslenka lentos be šakų, paruoštos tiekti į gamyklas Europoje ir Kinijoje. Čia medžiaga naudojama langų ir durų rėmams gaminti.

Ant gamyklos teritorijos viduryje esančio vandens bokšto yra susisukę lizdą gandrai. Čia, Latvijos kaime, toks vaizdas nieko nestebina.

„Šiuo metu paukščių čia nėra, jie jau išskridę į Egiptą“, – juokiasi Laimonis Onzuls, kuris maždaug prieš 20 metų įkūrė įmonę.

Jis sako, kad lizdą naudoja jau antroji gandrų karta. Kartos keičiasi ir gamykloje. Generalinio direktoriaus pareigas šiuo metu eina L. Onzuls dukra, Linda Grīnberga.

Laimonis Onzuls įsteigė įmonę 1994 m. Šiuo metu įmonės generalinė direktorė yra L. Onzulso dukra, Linda Grīnberga.

„Kokapstrādes“ grupė

  • Latvijoje, Bērzaune įsisteigusi grupė „Kokapstrādes“ daugiausia gamina langų ir durų rėmų gamybai naudojamas lentjuostes.
  • Įmonėje dirba 200 žmonių.
  • Metinė apyvarta siekia apie 9,5 mln. eurų.
  • Laimonis Onzuls įsteigė įmonę 1994 m. Šiuo metu įmonės generalinė direktorė yra L. Onzulso dukra, Linda Grīnberga.
  • Visa grupė „Kokapstrādes“ priklauso Onzulsų šeimai.
  • Produkcija eksportuojama į Italiją, Vokietiją, Prancūziją ir Kiniją.

L. Grīnberga vadovauja įmonei, kurios laukia daug žadanti ateitis. Ką tik maždaug 4 mln. eurų buvo investuoti į naują gamybos liniją, kuri buvo baigta diegti praeitų metų rugsėjo mėnesį. Po atnaujinimo gamykla tapo moderniausia savo srityje Europoje, tačiau toks žingsnis taip pat buvo susijęs su rizika.

„Buvo duomenų, kad stambus Vokietijos gamintojas, taikydamas atitinkamą procesą, susidūrė su problemomis. Mums buvo svarbu, kad „Kiilto“ iš pradžių išbandytų mūsų mėginius“, – aiškina L. Grīnberga.

„Kiilto“ įsitikino, kad ruošinių klijavimas naujoje gamybos linijoje vyksta tinkamai.

Grupės „Kokapstrādes“ medinės detalės naudojamos langų ir durų rėmų gamybai įvairiose Europos ir Kinijos gamyklose.

Konkurencinis pranašumas ir kokybė

L. Grīnberga pažymi, kad permainų tikslas buvo efektyvesnė gamyba ir vienoda kokybė.

„Mes turėjome dirbti 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę, nes gamyba vyko lėtai.„ “Darbas naktinėmis pamainomis nebuvo labai našus, o kokybė nebuvo vienoda“, – sako L. Grīnberga.

Ji pastebi, kad Latvijoje įmonė turi apie dešimt konkurentų, kurie gamina panašiu kokybės lygiu. Dabar grupė „Kokapstrādes“ išsiskiria iš kitų savo vienoda kokybe. Ateinančiais metais ji sutelks dėmesį į jai tenkančios Latvijos gamintojų rinkos dalies padidinimą. Kai kurie svarbūs klientai dabar reikalauja medienos būtent iš „Kokapstrādes“.

Praėjusiais metais įmonė pelnė Latvijos miškininkystės ministerijos nominaciją „Auksinis kankorėžis“. Ji skiriama inovatoriškiausiai miškininkystės srities įmonei.

„Tai, kad galime savo produktais prisidėti prie tokios bendrovės sėkmės, svarbu ir mūsų pačių reputacijai“, – sako Kaspars Vinters, „Kiilto Latvija“ generalinis direktorius.

Iš visų gamybos išlaidų lipniosioms medžiagoms tenkanti dalis yra gana nedidelė. „Vis dėlto tuo atveju, jei gamybos linijoje negali būti naudojama tinkamiausio tipo lipnioji medžiaga, gali kilti problemų ir taip pat padidėti išlaidos“, – pažymi K. Vinters.

„Bendrovei „Kiilto“ užtikrinus, kad lipnioji medžiaga gamybos linijoje būtų veiksminga, klientas gali sutelkti dėmesį į kitus dalykus“, – sako „Kiilto Latvija“ generalinis direktorius Kaspars Vinters.

Iš Suomijos laboratorijų gaunama praktinė patirtis

Grupė „Kokapstrādes“ reguliariai tikrina savo gaminius „Kiilto“ laboratorijoje, o dabar taip pat kuria savo bandymų laboratoriją.

„Mes ketiname siųsti darbuotojus į „Kiilto“ Suomijoje, kad jie įgytų žinių, susijusių su laboratorijos veikla“, – sako L. Grīnberga.

Prieš įdiegdami šią naują liniją mes jau sėkmingai bendradarbiavome su „Kiilto“. Kalbame ne tik apie pirkimą ir pardavimą. Aš būčiau linkusi laikyti mus partneriais.

Verslas ne visada yra lengvas. Prieš kurį laiką, įrengiant naująją liniją, grupės „Kokapstrādes“ objektuose kilo gaisras.

Ugnis nesustabdė šeimos verslo įmonės augimo. Dūmams išsisklaidžius, į savo lizdą grįžo ir gandrai.


ORIGINALŲ STRAIPSNĮ SKAITYKITE KLIENTAMS SKIRTAME ŽURNALE „KONTAKTI“


Nuotraukos: Nora Krevneva

Share This Page