„Kiilto“ lipniojoje medžiagoje nėra cheminių medžiagų, darančių žalingą poveikį

Įtariamas neigiamas izocianatų poveikis paskatino sukurti naują klijų tirpalą bendrovės „Parmarine Oy“ vonios elementų gamybai.

Dar kelios plytelės pagrindui – ir darbas bus baigtas. Plytelių klojėja Ilona Salama tepa naujuosius klijus „Kiiltoflex FP 1000“ ant 6 m2 ploto vonios sienos elemento. Jis buvo užsakytas daugiabučiams, statomiems Lahčio mieste.

Tai paruošti naudoti ir greitai džiūstantys klijai. Galite beveik iškart pradėti siūlių apdorojimą“, – sako I. Salama.

Yra ir dar viena priežastis, dėl kurios ji patenkinta šiuo produktu. Nors bendrovės „Kiilto“ anksčiau tiekti 2-jų komponentų poliuretano klijai pasižymi puikiomis savybėmis ir vis dar tebenaudojami gamykloje robotizuotų vonios plytelių ruošimo darbų metu, buvo įtariama, kad jų kietiklis išskiria izocianatą, veikiantį darbuotojus ankštoje erdvėje, kurioje menka oro cirkuliacija. Dabar šio pavojaus nebėra.

„Parmarine“ gamybos vadovas Joona Jäntti yra patenkintas galutiniu produkto kūrimo rezultatu.

Asmeninių apsaugos priemonių alternatyva

Suomijos profesinės sveikatos instituto ekspertas prieš kelis metus atliko matavimus „Parmarine“ ir rekomendavo vonios kambario elementus ruošiantiems darbuotojams naudoti veido kaukę, į kurią gryną orą tiekia variklis. Be klojančių plyteles darbuotojų kenksmingo poveikio rizika kyla ir elektrikams bei įrangos montuotojams, dirbantiems patalpose, kuriose neseniai buvo priklijuotos plytelės.

Tačiau naudoti asmeninę apsaugos priemonę visą dieną yra nepatogu. Reikėjo rasti alternatyvą, kuri leistų išvengti izocianato poveikio“, – pasakoja Joona Jäntti, „Parmarine“ gamybos vadovas.

„Parmarine“ problema tapo iššūkiu ilgalaikiam tiekėjui „Kiilto“, kuriam teko imtis darbo ieškant visiškai naujo sprendimo. Naujojo produkto savybės turėjo būti nenusileisti ankstesniojo produkto, kuris buvo pripažintas geru, charakteristikoms. Klijai neturėjo tekėti, o atviro išlaikymo laikas turėjo būti pakankamas, kad klijai neišdžiūtų prieš klojant plyteles. Taip pat klijai turėjo būti lengvai tepami.

Produkto kūrimo veikloje dalyvavo ir plytelių klojėjai

„Kiilto“ produktų kūrimo komanda ieškojo naujų žaliavų visame pasaulyje ir sukūrė kelias bandomąsias versijas. Bendrovė „Parmarine“ dalyvavo kūrimo darbe, išbandydama bandomųjų partijų klijus ir surinkdama atsiliepimus apie juos iš savo plytelių klojėjų. Nuo vartotojų nuomonės labai priklausė galutinio produkto savybės.

„Darbuotojai yra svarbiausia šios grandinės grandis. Jei klijai netinkami, sulėtėja darbas ir sumažėja produktyvumas“, – priduria „Kiilto“ regiono vadovas Juha Räisälä .

„Kiilto“ sukurti nauji plytelių klijai sudaro apie 80 % klijų, naudojamų „Parmarine“ plytelėms klijuoti rankiniu būdu.

Joona Jäntti džiaugiasi bendradarbiavimu su „Kiilto“ ir pasiektu galutiniu rezultatu.

„Tai buvo puikus projektas, nes mes pasiekėme savo tikslą, o mūsų darbuotojai nebepatiria kenksmingo izocianato poveikio. Be to, vienkomponentis produktas paprasčiau naudojamas, nes jo nereikia maišyti ir nelieka klijų atliekų. Siūlių apdorojimą galima pradėti iškart po plytelių priklijavimo. Mums pavyko išspręsti vienu kartu keletą problemų.“

Produktai keičiami atsižvelgiant į kliento poreikius

J. Räisälä pabrėžia, kad produktų kūrimo procese atsižvelgiama į klientų poreikius ir pageidavimus.

„Mes visada siekiame reaguoti į klientų prašymus. Klientų įrangai ir metodams keičiantis, atsiranda įvairių rūšių produktų poreikis. Pvz., jei norima tvirtesnių, greičiau ar lėčiau kietėjančių klijų, mes išklausysime klientą ir kiek įmanoma pakoreguosime produktą.“

Nuotraukos: Harri Nurminen

VISĄ STRAIPSNĮ SKAITYKITE KLIENTAMS SKIRTAME ŽURNALE „KONTAKTI“

Parmarine Oy

  • Pirmaujantis įrengti paruoštų vonios elementų ir ugniai atsparių durų laivams gamintojas
  • Pirmieji vonios elementai buvo pagaminti 1968 m.
  • 1996 m. atsiskyrė nuo „Parma Oy“ ir tapo nepriklausoma bendrove
  • Vonios kambario elementai daugiausia skirti daugiabučiams namams ir kotedžams, viešbučiams, slaugos įstaigoms ir pacientams skirtoms ligoninių patalpoms
  • Pagrindinės rinkos yra Suomija ir Norvegija, vis dažniau ir Švedija
  • Bendrovė priklauso Eastern Pretech PTE Ltd, kuri įeina į tarptautinę NSL grupę
  • Apyvarta 2015 m. siekia 41 mln. eurų
  • Šiuolaikinėse gamyklose Forsoje ir Lepevirtoje dirba apie 300 darbuotojų
Share This Page