„Levypinta“ klijų pasirinkimas naudoti itin sudėtingomis sąlygomis

„Levypinta Finland“ produktai yra suprojektuoti taip, kad tiktų naudoti ypatingo dėvėjimosi sąlygomis. „Kiilto“ tiekia šiems produktams tinkamus klijus tiesiai iš gamyklos.

„Su „Kiilto“ užmezgėme ryšius nuo tada, kai pradėjome gaminti lentas. Glaudus mūsų bendrovių bendradarbiavimas vyksta šiuo metu ir bus tęsiamas ateityje. Rinkoje yra daug klijų tiekėjų, bet mes norėjome išsirinkti vietinį produktą su garantuotu pristatymu“, – sako Juha Uusitalo, Oulu įsisteigusios bendrovės „Levypinta Finland“ generalinis direktorius.

„Levypinta“, pradėjusi veiklą 2013 m., gamina produktus, skirtus naudoti vietose, kuriose paviršiaus medžiagos stipriai dėvisi. Bendrovė gamina laminuotas baldų plokštes specialių baldų pramonės gamintojams, kurie savo ruožtu tiekia baldus viešbučiams, mokykloms, ligoninėms, vaikų darželiams ir kitoms viešosioms įstaigoms, taip pat laivų statybos pramonei.

Savo produktams gaminti „Levypinta“ naudoja lentas, kurias tiekia Suomijos bendrovės „Koskinen Oy“ ir „Formica“. Gaminių konstrukcijai naudojamos medienos drožlių plokštės, vidutinio tankio medienos plaušų plokštės arba laminatu padengta beržinė fanera.

Tinkamas produktas tinkamoje vietoje

Bendrovėje „Levypinta“ veikia dvi dengimo gamybos linijos, kuriose, naudojant „Kiilto“ tiekiamus klijus Kestopress 3200 V, klijuojamas laminatas.

„Klijai specialiai sukurti laminavimo ir faneravimo darbams. Klijai atitinka atsparumo vandeniui bei patalpų oro kokybės standartus ir pagal atviro išlaikymo laiką, spaudimo laiką bei temperatūrą tinka bendrovės gamybos ciklui. Bandomojo paleidimo metu buvo nustatytas tinkamas produktas ir tinkamas procesas“, – nurodo Timo Ahonen, „Kiilto Oy“ Oulu regiono vadovas.

Procesas turi būti spartus, nes „Levypinta“ kasmet pagamina šimtus tūkstančių kvadratinių metrų lentų. Didžioji dalis gamybos vykdoma Suomijoje ir nuolat auga.

„Pradėjome veiklą 2013 m., turėdami vieną darbuotoją. Šiuo metu įmonėje dirba 11 žmonių. 2015 m. apyvarta siekė 3,3 mln. Eurų“, – sako J. Uusitalo.

Bendradarbiavimo pradžia buvo lengva, nes T. Ahonenas jau beveik 20 metų buvo pažįstamas su pagrindiniais „Levypinta“ darbuotojais.


Sklandūs ir spartūs procesai

Gamyba vyksta 52 savaites per metus, o „Kiilto“ kas savaitę tiekia „Levypinta“ 1–2 lipniosios medžiagos talpyklas, sveriančias po 1000 kilogramų.

„Klijai nesandėliuojami, jie visada tiekiami ką tik pagaminti iš gamyklos. Talpyklos pristatomos į Oulu tiesiai iš fabriko Lempäälä mieste. Klientas užsisako produktus tiesiogiai „Kiilto“ užsakymų centre, todėl procesas yra greitas ir paprastas, jame nereikalingas trečiosios šalies dalyvavimas“, – sako T. Ahonenas.

Bendradarbiavimas labai greitai tapo veiksmingas ir lankstus.

„Prireikus mes rengiame susitikimus, bet kai viskas vyksta sklandžiai, susitikinėti nebūtina“, – juokauja J. Uusitalo.

Vis dėlto, jei to reikia, bendrovių ryšiai yra tinkamai palaikomi, o „Kiilto“ pardavimo skyrius yra tik už vieno kilometro.

Labai naudinga turėti vietinį tiekėją su gerai veikiančiu MTEP padaliniu ir laboratorijomis. Iškilus problemoms patogu, kad jūsų partneris yra šalia.

Kestopress 3200 V

  • „Kiilto“' gaminami Kestopress 3200 V yra PVAc klijai, atitinkantys D3 atsparumo vandeniui klasės reikalavimus ir patvirtinti pagal pagal TJO rezoliucijos 5 dalies atsparumo ugniai klasifikaciją, nustatytą laivų statybos pramonei. Be to, klijai pagal Suomijoje taikomą emisijos klasifikaciją priskiriami M1 klasės gaminiams, kurie gali būti naudojami patalpose.
  • „Kestopress 3200 V“ idealiai tinka greitam spaudimui, ypač atliekant laminavimo, faneravimo darbus ir naudojant karšto klijavimo presą.

www.levypinta.fi


Photos: Timo Heikkala


Share This Page