Daugiau jokių statybinių atliekų? „Kiilto“ iš esmės keičia pasaulinę statybų pramonę, siūlydama sprendimą, leidžiantį pilnai perdirbti panaudotas medžiagas.

Suomijos bendrovė „Kiilto", turinti daugiau kaip 100 metų patirtį kuriant pasaulyje pirmaujančius chemijos pramonės sprendimus, pristato revoliucinį produktą - klijų sprendimą. Ši naujovė leidžia perdirbti, pavyzdžiui, statybos ir pastatų rekonstrukcijos atliekas, ir taip daro svarbų įnašą kuriant tvaresnę aplinką.

Atsižvelgiant į tai, kad pastatai sunaudoja didžiąją dalį visos suvartojamos energijos ir jų išmetamos emisijos sudaro daugiau kaip 40 proc. pasaulio išmetamųjų teršalų, o pastatų griovimo atliekos sudaro beveik trečdalį visų atliekų, klimato kaitos tema dažnai liečia pastatais perpildytą aplinką ir statybų pramonę.

„Kiilto" iš esmės keičia statybų ir rekonstrukcijos pramonę, pristatydama pirmąjį tokio pobūdžio sprendimą „Debonding on Demand". Ši naujovė gerokai sumažina anglies dioksido pėdsaką, kurį palieka pastatais užstatytos teritorijos, nes suklijuotas medžiagas galima atskirti vieną nuo kitos naudojant, pavyzdžiui, šilumos poveikį, o griovimo atliekas galima perdirbti.

Statybose ir pastatų rekonstravime naudojami klijai buvo tarsi bendro proceso grandis, kurios niekaip nebuvo negalima atskirti. Bent jau iki šiol tai buvo itin sunkiai įgyvendinama.

„Kalbant supaprastintai, tradiciniams klijams išdžiūvus ir sukietėjus, jie sudaro tvirtą molekulinę grandinę, panašią į tą, kokią naudojame dviračiui prirakinti prie šviestuvo stulpo.  Šiai grandinei apjungus medžiagas tarpusavyje, jų vėl atskirti praktiškai neįmanoma. Naudojant „Kiilto" sukurtą cheminę naujovę, pirmą kartą grandinės grandys gali būti atskiriamos kontroliuojamu būdu. Tai reiškia, kad ateityje kiekvienas restauratorius galės pakartotinai naudoti tokius statybos elementus kaip plytelės, nepažeisdamas jų ir nesuardydamas klijų. Tai gerokai padidins statybos ir pastatų rekonstrukcijos pramonėje panaudotų elementų perdirbimo lygį", – sako Raija Polvinen, „Kiilto" vyriausioji ekosistemos vadovė.  

Pavyzdžiui, renovuojant vonios kambarį nebereikės ardyti paviršių iki pat gipso kartono plokščių. Naudojant atskyrimo metodą, skiedinį galima pašalinti kontroliuojamu būdu ir taip plytelės lieka ne tik nepažeistos, bet ir tinkamos naudoti antrą kartą. Skiedinys (plytelių kljai) nusiurbiamas ir grąžinamas „Kiilto" perdirbimui.

"Mane labiausiai džiugina tai, kad ši naujovė gali būti plačiai taikoma ne tik renovuojant pastatus, bet ir užstatomoje aplinkoje. Daugybės kasdienio naudojimo gaminių, tokių kaip baldai, automobiliai, lėktuvai, laivai ir elektroniniai prietaisai, neįmanoma pagaminti be klijų, todėl būtent jie sudaro rimtą iššūkį perdirbimo galimybėms. „Debonding on Demand" sprendimas gali suteikti perdirbimo galimybę visose šiose ir panašiose pramonės srityse", – džiaugiasi Polvinen.

"Debonding on Demand" yra tik pamatinis akmuo vystant ekosistemos poveikį.

Revoliucijos – tai visada komandinis darbas. Todėl „Kiilto" ieško partnerių, su kuriais galėtų bendradarbiauti kuriant ir komercializuojant daugiau tokių tvarių, produktyvių, ekologiškų ir pakartotinai naudojamų arba SUPER (angl. SUstainable, Productive, Ecological, and Reusable) naujovių, skirtų pagerinti pastatais užstatytas teritorijas, dėl kurių šiuo metu išmetama 40 proc. viso pasaulio anglies dioksido.

„Šios bendradarbiavimo ekosistemos gali mūsų ateitį paversti ekologiškesne ir tvaresne. Inovacijos, kurių dėka mažinama aplinkai tenkanti našta, ne tik sukuria naujus produktus, bet ir suteikia galimybę visai statybų pramonei vystytis tvariai. Drauge galime iš esmės pakeisti pastatais užstatytą aplinką", – apibendrina Raija Polvinen.

Tapkite mūsų starto dalimi

Jau 100 metų „Kiilto" gamina klijus, kurie išsilaiko amžiams. Dabar "Kiilto" tobulina klijus, kuriuos galima pašalinti, siekdama kartu kurti ir pateikti rinkai dar daugiau naujovių, dėl kurių užstatytos aplinkos taptų tvaresnės, produktyvesnės, ekologiškesnės ir tinkamesnės daugkartiniam naudojimui.

2023 m. rugsėjo 14 d. 9 val. ryto Europos laiku Helsinkyje „Kiilto" pristatys savo novatorišką technologiją ir „Kiilto SUPER Healthy Buildings" ekosistemą. Tiesioginę transliaciją galima stebėti (ČIA), o vaizdo įrašą bus galima rasti Kiilto.com.

Norėdami sužinoti daugiau, kreipkitės:

Raija Polvinen, vyriausioji ekosistemos pareigūnė

Tel. +358 400 818 833

El. paštas: raija.polvinen@kiilto.com

Daugiau nuotraukų apie naujovės bandymus laboratorinėmis sąlygomis galite atsisiųsti čia.

Apie „Kiilto“:

  • 1919 m. suomių šeimos įkurta įmonė
  • 2022 m.  apyvarta  sudarė 260 mln. eurų
  • Beveik 800 novatoriškų aukščiausio lygio specialistų darbuojasi devyniose šalyse: Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Danjjoje, Ukrainoje, Baltijos šalyse ir Lenkijoje.
  • Veikia keturiose verslo srityse: statybos, pramoninių klijų ir priešgaisrinių medžiagų, profesionalios higienos ir plataus vartojimo prekių.
  • Lyderystė aplinkosaugos srityje yra strateginis tikslas, o ambicingi aplinkosaugos tikslai įtakoja priimant kasdienius sprendimus.
  • „Kiilto“ vizija 2080 metams
  • Rankų ir paviršių dezinfekavimo priemonių lyderė Suomijos, Švedijos, Norvegijos ir Danijos rinkose

„Kiilto" yra Suomijoje įsikūrusi šeimos įmonė, turinti daugiau nei šimto metų istoriją ir viziją, siekiančią 2080 m. "Kiilto" kuria, gamina ir prekiauja chemijos produktais statybos, pramoninių klijų ir ugniai atsparių medžiagų, profesionalios higienos ir plataus vartojimo prekių srityse. Pagrindiniai principai, kuriais grindžiama „Kiilto" veikla, yra lyderystė aplinkosaugos srityje, artumas ir įsipareigojimas ateities kartoms. „Kiilto" veikla vykdoma 9 šalyse, įmonėje darbuojasi apie 800 darbuotojų. 2022 m. grupės grynieji pardavimai siekė 260 mln. eurų. www.kiilto.com