Kaip bendri aplinkosaugos tikslai paskatino sukurti naują inovaciją

Trys skirtingos įmonės, kartu siekdamos tvaraus vystymosi ir aplinkosaugos veiksmų, atrado nepaprastą naujovę profesionalaus valymo srityje. Bendrovės „Tampere Hall“, „SOL“ ir „Kiilto“ jau seniai bendradarbiauja kaip partnerės. Naujasis probiotinis valymo sprendimas buvo baigtas kurti kartu aplinkoje, kurioje valymas yra esminė komforto ir saugumo dalis.

Tamperės halė yra pirmasis Šiaurės šalių kongresų centras, kuriam suteiktas ekologinis ženklas „Nordic Swan Ecolabel“ ir kuris nuolat siekia plėtoti savo aplinkosaugos veiklą. Pasirinkti partnerius, kurie vykdys kasdienius priežiūros procesus, pavyzdžiui, valymą, svarbu ne tik dėl tvarumo kriterijų, bet ir dėl komforto.

„Valymas yra svarbi komforto ir saugumo dalis. Mums, kaip „Nordic Swan Ecolabel“ ženklą turinčiam operatoriui, svarbu, kad naudojama įranga ir metodai palaikytų mūsų veiksmus siekiant tvarumo. Kartu su valymo partneriu „SOL“ savo patalpoms pasirinkome „Nordic Swan Ecolabel“ ženklu pažymėtus „Kiilto Pro“ gaminius“, – pasakoja Tamperės salės turto valdytojas Marko Koivisto.

„SOL“ jau daugelį metų yra patikimas Tamperės halės valymo partneris, o partneriai turi bendrą viziją imtis konkrečių veiksmų, kad prisiimtų atsakomybę už mūsų aplinką. „Su Tamperės sale bendradarbiaujame jau seniai ir gerai. Tamperės halė vertina ir reikalauja iš savo partnerių nuolatinio tobulėjimo, kritiško veiklos modelių stebėjimo ir geresnių procedūrų“, – pasakoja Tarja-Leena Sipiläinen, SOL paslaugų direktorė.  SOL milžinišką pastangų dalį sudaro „Nordic Swan“ ekologinio ženklo produktų naudojimas ir glaudus bendradarbiavimas su kruopščiai atrinktais atsakingais gamintojais, tokiais kaip „Kiilto“.

Marko Koivisto, Tarja-Leena Sipiläinen & Pirkko Heinilä

Bendrų tikslų siekimas pasitelkiant novatoriškus sprendimus

Perspektyvus ir ilgametis Tamperės salės, SOL ir „Kiilto“ bendradarbiavimas tapo palankiu atspirties tašku išbandyti naują probiotinį universalų valiklį „Kiilto Pro Universal Probio“ aplinkoje, kurioje atsakinga švara yra vienas pagrindinių reikalavimų. Probiotinis valymas išsiskiria iš įprastinių ploviklių tuo, kad ne tik valo paviršius, bet ir į juos įterpia naudingų mikrobų. Šie mikrobai išlieka ant valomų paviršių, aktyviai vartodami nešvarumus ir kvapus net tarp valymo seansų. Vykstant natūraliems fermentiniams procesams, šie probiotikai suskaido nešvarumus į mažesnes daleles, taip padidindami jų veiksmingumą vėlesnių valymo darbų metu.

„Kiilto“ buvo aktyvioji šalis, pasiūliusi mums imtis produkto bandymų 2022 m. pabaigoje“, – pasakoja Tarja-Leena Sipiläinen, paklausta, kaip jiems pavyko išbandyti naująjį produktą. „Ilgą laiką svarstėme apie probiotikų produktų galimybes. Tuo pat metu SOL taip pat išreiškė susidomėjimą tokio tipo produktais. Kartu su SOL kreipėmės į Tamperės salę ir patikslinome produkto savybes bei reikalavimus jų gamykloje. Ekologinis ženklas „Nordic Swan Ecolabel“ gaminiui buvo būtina sąlyga“, – priduria Pirkko Heinilä, ‚Kiilto‘ klientų aptarnavimo ir plėtros vadovas. 

Tai, kad probiotinės valymo priemonės užtikrina ilgalaikį pagerintą švaros ir higienos lygį ir kad probiotikai išlieka veiksmingi ilgą laiką tarp valymų, buvo patrauklus SOL veiksnys. „Kiilto Pro Universal Probio“ yra visiškai naujas, todėl įdomus sprendimas, puikiai atitinkantis mūsų ambicingus tikslus“, – tęsia Sipiläinen.

Marko Koivisto sutinka, kad nauji inovatyvūs sprendimai yra sveikintini ir Tamperės salėje. „Turime ilgametes bendradarbiavimo tradicijas kaip partneriai su SOL ir Kiilto. Džiaugėmės galėdami pasiūlyti galimybę išbandyti naujas atsakingas inovacijas mūsų patalpose. Produktas, kuris valymą tarp apėjimų padaro dar efektyvesnį, yra labai sveikintinas mūsų įtemptoje kasdienėje valymo veikloje“, – sako Koivisto.

„Nordic Swan Ecolabel“ reiškia kokybę, saugą ir tvarumą

SOL teigimu, bandymų metu bendradarbiavimas vyko sklandžiai, nes Tamperės salė, SOL ir „Kiilto“ aiškiai suprato savo pareigas, o bendravimas vyko greitai. Naujasis probiotinis sprendimas nesukėlė jokių abejonių, netgi priešingai – vartotojų ir Tamperės salės lankytojų atsiliepimai buvo tik teigiami. Koivisto mano, kad taip yra dėl ekologinio ženklinimo: „Kiilto Pro Universal Probio“ gavo „Nordic Swan Ecolabel“ ženklą, o tai reiškia, kad prieš gaudamas sertifikatą jis praėjo griežtus procesus“.

Dėl bendrų Tamperės salės, SOL ir „Kiilto“ aplinkosauginių tikslų lemiamas veiksnys šiame procese buvo įmonių interesai tvarumo ir ypač aplinkosaugos srityje. „Kai atsakingi ūkio subjektai randa vienas kitą, bendradarbiaujant pasiekiama daugiau veiksmingų rezultatų atsakomybės srityje“, – apibendrina Marko Koivisto ir tęsia: „Bendradarbiavimas viso projekto metu vyko labai gerai. Tokie reikšmingi produktų pokyčiai neįvyksta per vieną naktį, ir manau, kad dabar visi yra labai patenkinti, nes produktui suteiktas ekologinis ženklas ir jį galima naudoti kasdien“.


Tamperės salė – tai renginių organizavimo įmonė ir ryškus kultūros bei konferencijų centras, įsikūręs pačioje Tamperės širdyje. Septynis kartus iš eilės jis buvo išrinktas geriausiu Suomijos konferencijų centru. Tai vienas didžiausių konferencijų ir koncertų centrų Šiaurės šalyse, kuriame per metus apsilanko 675 000 lankytojų ir surengiama apie 1100 renginių.

SOL yra pajėgi, inovatyvi ir tarptautinė paslaugų pramonės šeimos įmonė, teikianti įvairias valymo, patalpų, turto priežiūros ir apsaugos paslaugas. SOL turi beveik 10 000 registruotų klientų ir veikia visoje šalyje Suomijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Švedijoje. SOL dirba beveik 14 000 darbuotojų.

Kiilto yra šeimos įmonė, daugiau kaip šimtą metų kurianti, gaminanti ir parduodanti chemijos pramonės sprendimus. Ji turi savo mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų funkcijas, kurios yra vertingo ir vertingo bendradarbiavimo pagrindas. Devyniose šalyse „Kiilto“ dirba apie 800 specialistų.

Kartu su: Tampere Hall ir SOL. Tekstas: Mira Pinta Nuotraukos: Mikko Uosukainen