Lyderiavimas aplinkosauginiais terminais

„Kiilto“ pažadas aplinkai atsispindi sprendimų priėmime ir naujų produktų kūrimo procesuose statybų versle.

„Kiilto“ ambicingi aplinkosaugos tikslai yra integruoti į valdymą ir sprendimų priėmimą. Miikka Haapa-aho, „Kiilto“ statybos verslo srities direktorius, teigia, kad aplinkosaugos aspektai yra įtraukti į „Kiilto“ produktų kūrimo procesus.

„Pradžios taškas yra mūsų požiūris į kiekvieno naujo sprendimo ar paslaugos naudą aplinkai“, – sako jis.

„Kiilto“ pažadas aplinkai visų pirma yra „Kiilto“ darbuotojų mąstymas.

„Kaip tema, kurią darbuotojai aptarinėja net prie kavos, tai yra natūrali mūsų verslo dalis“, – pabrėžia Miikka.

Miikka paaiškina, kad aplinkosauginis požiūris taip pat yra klientų darbo ir klientų mokymo dalis.

„Kalbėdami su klientais žiūrime į tai, kaip mūsų gaminiai ir pakuotės atsižvelgia į aplinką ir kitus dalykus, kuriuos „Kiilto“ daro siekdama sumažinti poveikį aplinkai“, – sako jis.

Žalesnių sprendimų link

Be klientų mokymo ir komunikacijos, „Kiilto“ akcentavo statybinių atliekų prevenciją. Pavyzdžiui, ji pradėjo išlyginamojo grindų mišinio verslą, paremtą Švedijoje kilusia koncepcija. Taip siekiama pagerinti statybų efektyvumą ir sumažinti susidarančių atliekų kiekį.

„Verslas leidžia į statybvietes gabenti tik reikiamą medžiagos kiekį. Taip išvengiama būtinybės atidaryti didelius maišus, kurie gali būti paveikti lietaus ir tokiu būdu leisti susidaryti atliekoms statybų aikštelėje. Dabar transporto priemonė atveža reikiamą kiekį išlyginamojo grindų mišinio. Aikštelėje sunaudojama tik reikiamas kiekis, o likusią dalį galima pasilikti kitam statybų objektui“, – sako Miikka.

Johanas Engwall, „Kiilto Ab“ generalinis direktorius, teigia, kad išlyginamojo grindų mišinio verslas efektyviai išnaudoja išteklius ir suteikia didelę naudą aplinkai.

„Tinkami sunkvežimiai gali pervežti iki 38 tonų išlyginamojo grindų mišinio vienu kartu, o per valandą išpumpuoti – iki 20 tonų. Tai leidžia per trumpą laiką paskleisti didelį kiekį išlyginamojo grindų mišinio“, – sako Johanas.

Jis atkreipia dėmesį, kad greitas išlyginamojo grindų mišinio paskleidimas leidžia jį naudojantiems klientams sutrumpinti statybų laiką. O kadangi gabenant sunkvežimiais, kurie gali išpompuoti išlyginamąjį grindų mišinį, nebereikia pakuoti gaminių, susidaro žymiai mažiau atliekų. Šis tvarus darbo modelis užtikrina, kad galime atitikti aukščiausius aplinkosaugos standartus savo paslaugų ir gaminių savybių atžvilgiu“, – apibendrina Johanas.