Šiandieniniai rankų higienos įpročiai – naujos normos era

Per pasaulinę sveikatos krizę rankų higienos priemonės, kaip saugumo ir apsaugos simbolis, tapo vis labiau pastebimos. Dėl savo nešiojamumo ir patogumo jis plačiai paplito namų ūkiuose, darbo vietose ir viešosiose erdvėse. Tačiau, nepaisant nusistovėjusios rankų dezinfekavimo priemonių paklausos ir naudojimo, prie įėjimų į viešąsias vietas ir bendro naudojimo patalpas, kur anksčiau buvo galima dezinfekuoti rankas, dabar dažnai trūksta atsargų arba yra tuščių dozatorių.

Rankų higienos apklausos trilogija

Kiilto atliko apklausą, siekdama suvokti COVID-19 paskatintus vartotojų rankų higienos įpročių pokyčius ir platesnį poveikį elgsenai, apimančią valymo praktiką ir elgesį visuomenėje 2020, 2022 ir 2024 m.

Tikslas buvo ištirti higienos elgsenos raidą, nustatyti gyvybiškai svarbius veiksnius, formuojančius visuomenės higienos įpročius, ir išnagrinėti kylančias normas dabartinėje „naujosios normos“ eroje.

Respondentų buvo prašoma įvertinti tokius dalykus kaip

  • Asmens rankų higienos įpročius
  • Svarbius veiksnius renkantis ir perkant rankų dezinfekavimo priemonę
  • Higienos priemones, kurias turėtų teikti darbdavys
  • Valymo namuose įpročius
  • Valymo įpročiai viešosiose vietose

Pagrindinės išvados

Po pandemijos požiūris į rankų higieną tapo laisvesnis. Vis dėlto net 56 proc. žmonių turi rankų dezinfekavimo priemonių buteliuką, o 27 proc. jų nešiojasi su savimi. Nepaisant nedidelio sumažėjimo, ši dalis išlieka didelė, ypač kelionių metu.

Dėl pandemijos padidėjo informuotumas apie higieną. Rankų dezinfekavimo priemonių paklausa išlieka didelė net ir po pandemijos. Pavyzdžiui, apskritai norima pagerinti darbo vietų higieną, o 61 % respondentų tikisi, kad darbdaviai suteiks rankų dezinfekcijos priemonių darbo metu.

Vartotojai taip pat pageidauja naudoti paviršių valymo priemones arba dezinfekuoti rankas viešose vietose, jei yra tokia galimybė. Be to, 62 proc. žmonių vis dar mano, kad viešose erdvėse esančios rankų dezinfekcijos priemonės suteikia saugumo jausmą. Todėl vis dar svarbu lankytojams viešosiose patalpose parūpinti dezinfekcijos priemonių, nors pandemijos pavojai dažniausiai jau praėjo.

Trys svarbiausi veiksniai, lemiantys rankų dezinfekcijos priemonės pasirinkimą, yra šie:

  1. Prieinamumas (2024 m. vidurkis: 4,1 / 5,0, 2022 m. – 4,1)
  2. Nesausina ir nedirgina odos (2024 m.: 4,1, 2022 m.: 4,0)
  3. Dokumentais patvirtintas poveikis bakterijoms ir virusams (2024: 3,8, 2022: 4,0)

Kiilto siūlo platų higienos sprendimų asortimentą pramonės šakoms ir taikymams, kuriems reikia aukšto lygio higienos. Valikliai, valymo priemonės ir įranga yra specialiai sukurti profesionaliam naudojimui. Kiilto“ taip pat siūlo įvairiapusį bekvapių odos valymo skysčių, rankų dezinfekavimo priemonių, drėkiklių ir kitų asmens higienos priemonių, sukurtų profesionalams ir klientams, asortimentą. Atraskite mūsų profesionalios higienos sprendimus.