Štai kaip prieš 30 metų „Erisan Pro“ padarė revoliuciją rankų higienos srityje

Terminas „käsidesi“ (rankų higienos priemonė) tapo gerai pažįstamas visiems suomiams. Pirmą kartą „Kiilto“ šį terminą rinkai pristatė 1994 m. Dabar, praėjus 30 metų, „Erisan Pro“ rankų dezinfekavimo priemonė vis dar yra vienas populiariausių ir patikimiausių produktų sveikatos priežiūros srityje.

Rankų dezinfekavimo priemonės istorija prasidėjo 90-ųjų pradžioje, kai sveikatos priežiūrai buvo ieškoma alternatyvų izopropanolio pagrindu pagamintoms rankų dezinfekavimo priemonėms. Izopropanolis buvo veiksmingas pagal paskirtį, tačiau turėjo ir nemažai trūkumų: dirgino odą ir turėjo nemalonų kvapą.

Dėl šios priežasties izopropanolio pagrindu pagaminti rankų dezinfekantai ilgą laiką liko antroje vietoje po labiausiai paplitusio rankų higienos palaikymo būdo – plovimo vandeniu ir muilu.

Praktiškai rankų plovimas nebuvo geriausias sprendimas. Ėjimas į vandens punktą ir rankų nusausinimas užima daug laiko, ypač kai užimtoms slaugytojoms rankų higiena reikia rūpintis daugybę kartų per dieną. Įtemptame slaugytojų darbe geresnės alternatyvos poreikis buvo akivaizdus.

Greitas ir malonus būdas palaikyti rankų higieną

Chemikė Kristiina Wesolovski, studijavusi ligoninių higieną, inicijavo idėją izopropanolį pakeisti etanoliu. Palyginti su izopropanoliu, etanoliui būdingas kvapas ir dirglumas buvo daug švelnesni. Be naujos veikliosios medžiagos, į sudėtį buvo siekiama įtraukti odą raminančių ingredientų, užtikrinančių, kad etanolio pagrindu pagamintas rankų dezinfekavimo skystis būtų švelnus odai.

1994 m. naujovė buvo pristatyta 1994 m. pavadinimu „Erisan Hand Disinfectant“, pravarde „käsidesi“ (rankų dezinfekavimo priemonė). Ją sukūrė „Eri Oy“, kuri vėliau tapo „Kiilto“ dalimi.

Taip buvo sukurtas „Erisan Pro Hand Sanitizer“. Tai buvo pirmoji etanolio pagrindu pagaminta rankų dezinfekavimo priemonė Suomijoje, kurią gerai įvertino sveikatos priežiūros specialistai. Greitai išpopuliarėjusi rankų dezinfekcinė priemonė netrukus tapo visiems gerai pažįstamu pavadinimu.

Naujojo gaminio sėkmę lėmė tai, kad „Erisan Pro Hand Sanitizer“ buvo paprastas, greitas ir puoselėjantis produktas. Pavyzdžiui, jis mažiau sausina odą nei plaunant rankas vandeniu.

Įrodytas infekcijų kontrolės veiksmingumas

Naudojimo malonumas buvo išeities taškas kuriant naująjį rankų dezinfekavimo skystį, tačiau jis taip pat turėjo atitikti sveikatos priežiūros įstaigose keliamus saugos ir kokybės kriterijus. Nuo pat pradžių „Erisan Pro Hand Sanitizer“ buvo išbandytas ir patvirtintas pagal higieninius rankų dezinfekcijos reikalavimus.

„Kuriant gaminį buvo aktyviai vadovaujamasi ligoninių higienos tyrimais. Pavyzdžiui, Šveicarijoje atliktas „Pitet“ tyrimas parodė rankų dezinfekavimo priemonių svarbą infekcijų prevencijai, o tai taip pat padėjo išplatinti rankų higienos gaires ir praktiką higienos slaugytojams ir infekcinių ligų gydytojams Suomijoje“, – apibūdina Juha Issakainenas, „Kiilto“ produktų kūrimo vadovas.

Bėgant metams buvo atnaujinti su rankų higiena susiję kriterijai, o „Erisan Pro Hand Sanitizer“ sudėtis patobulinta, kad atitiktų naujus reikalavimus.

„Kiilto“ aplinkosaugos tikslai nustato naują gaminių kūrimo kryptį

Kai „Kiilto“ pradėjo įgyvendinti savo pažadą aplinkai, asortimente esančius gaminius pradėta labiau nagrinėti ir iš tvarumo perspektyvos. Oili Kallatsa, „Kiilto“ mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų direktorius, prisimena, kaip strateginiai pokyčiai atsispindėjo produktų kūrime.

„Inicijavome kelis didelius projektus, siekdami rasti būdų, kaip sumažinti mūsų higienos sprendimų poveikį aplinkai. Įtvirtinti ir funkcionalūs produktai nėra lengvai keičiami. Mūsų produktų kūrimo ekspertai turėjo nuodugniai ištirti įvairias galimybes, pavyzdžiui, augalinės kilmės žaliavas ir perdirbtas medžiagas pakuotėse.“

Strateginė aplinkos gerinimo kryptis netrukus išryškėjo ir „Erisan Pro“ rankų higienos priemonėse. 2022 m. jų veiklioji medžiaga buvo pakeista į bioetanolį, taip gerokai pagerinant produktų poveikį aplinkai.

Strateginen linjaus ympäristön hyväksi näkyi pian myös Erisan Pro -käsihuuhteissa. Vuonna 2022 niiden tehoaineeksi vaihtui bioetanoli, joka parantaa merkittävästi tuotteiden ympäristöjalanjälkeä.

„Perėjimas prie bioetanolio buvo ilgas ir kruopščiai parengtas procesas. Gamybai tinkamas bioetanolis turi būti aukštos kokybės, iš tiesų atsakingas, o jo tiekimo patikimumas turi būti gero lygio“, – aiškina Issakainenas.

Pasirengę ieškoti naujų būdų, kaip užtikrinti gerą rankų higieną ir ateityje

Erisan Pro Hand Sanitizer yra pavyzdys, kaip galima paveikti vyraujančią praktiką. Rankų dezinfekavimo priemonė ypač veiksminga kaip infekcijų kontrolės priemonė, kai rankos nėra matomai ar pastebimai suteptos. Taigi rankų plovimas ir rankų dezinfekavimas šiandien papildo vienas kitą.

Tačiau Issakainenas primena, kad veiksmingos priemonės yra tik viena geros rankų higienos dalis.

„Svarbiausias veiksnys yra tai, kaip rankų higiena įgyvendinama praktiškai. Pavyzdžiui, „Kiilto Pro Hygimon“ padeda stebėti ir matuoti, kaip sveikatos priežiūros įstaigose naudojamos rankų dezinfekcinės priemonės. Tai gali padėti nustatyti rizikos situacijas, kuriose galima pagerinti padėtį“.

Atsirandant naujoviškiems metodams, negalima pamiršti, kad reikia ir toliau tobulinti seniai patikrintus produktus. Taigi, rankų dezinfekavimo priemonių, arba „käsidesi“, istorija dar nesibaigė.

„Užtikriname, kad mūsų gaminiai ir toliau atitiktų kylančius poreikius. Kokybė, saugumas ir puoselėjančios savybės visada buvo dalykai, dėl kurių nesileidžiame į kompromisus. Dabar daug dėmesio skiriama ir poveikiui aplinkai“, – apibendrina Issakainenas.