„Valio“ pieninė Jyväskylä mieste ir sūrinė Äänekoski mieste užtikrina higieną padedami „Kiilto“: „Bendradarbiavimas apima ne tik chemines medžiagas, bet ir viso higienos proceso gerinimą“.

2023 m. pradžioje „Valio“ gamyklos Jyväskylä ir Äänekoski pasirinko „Kiilto“ savo higienos partneriu. Padedant „Kiilto“ ekspertams, „Kiilto“ valymo cheminių medžiagų diegimas vyko sistemingai ir saugiai. Toliau plovimo procesai bus tobulinami bendradarbiaujant, kad taptų dar efektyvesni.

Higiena yra maisto saugos dalis

Higienos partneris, kuris supranta maisto pramonės procesus. Greitai reaguojantys ir kompetentingi specialistai. Patikimas ir sistemingas veikimas. Taip Jukka Launonenas, „Valio Jyväskylä“ techninis ekspertas, apibūdina bendradarbiavimą su „Kiilto“.

Bendradarbiavimas prasidėjo 2023 m. sausį, kai „Kiilto“ buvo pasirinkta „Valio“ Jyväskylä pieninei ir sūrio gamyklai Äänekoski paviršių ir valymo vietoje cheminių medžiagų tiekėja. Kiilto taip pat tiekia „Valio“ membranų valymo priemones Jyväskylä mieste.

„Valio“ Äänekoski sūrio gamykloje kasmet pagaminama 2 mln. kilogramų mėlynojo sūrio „Aura“ ir salotinio sūrio „Valio“, todėl ji yra pirmaujanti mėlynojo sūrio gamintoja Suomijoje. Kita vertus, „Valio“ gamykloje Jyväskylä mieste gaminama daugiau kaip 70 skirtingų produktų, įskaitant įvairius pienus, užkandžius, baltyminius kokteilius ir kremus. Gamybos pajėgumai didžiuliai: per metus perdirbama apie 155 mln. litrų pieno. Esant tokiam dideliam kiekiui, higienos procesų sklandumas ir patikimumas yra itin svarbūs.

Jyväskylä pieninėje per metus perdirbama 155 mln. litrų pieno ir įvairių kitų pieno produktų. Kiilto produktai atlieka lemiamą vaidmenį užtikrinant gamybos higieną.

„Anksčiau buvo tik raudonasis, mėlynasis ir rūgštusis pienas. Dabar pieno produktų alėja pilna įvairių produktų. Tai reikalauja daug valymo priemonių, naudojamų gamybos patalpų vamzdynams ir įrangai valyti“, – apibendrina Riitta Järvinen, „Kiilto“ pagrindinių klientų vadybininkė.

Atsižvelgiant į tai, kad higiena yra labai svarbi maisto pramonės produktų saugai ir ilgaamžiškumui, higienos partnerio kompetencija ir patikimumas yra labai svarbūs.

„Vertinu Kiilto darbuotojų kompetenciją ir dalyvavimą. Tai sudaro mūsų bendradarbiavimo pagrindą“, – sako Jukka Launonenas.

„Kiilto“ technikos ekspertas Roope Niinimäki (kairėje) ir „Valio Jyväskylä“ technikos ekspertas Jukka Launonen (dešinėje) glaudžiai bendradarbiavo pereinant prie „Kiilto“ valymo ir dezinfekavimo cheminių medžiagų „Valio Jyväskylä“ įmonėje. „Kiilto“ techninė pagalba buvo sisteminga ir išsami“, – giria Launonenas.

Bendradarbiavimas ir glaudus bendravimas

Bendrovėje „Valio Jyväskylä“ pirmieji beveik pusantrų bendradarbiavimo metų buvo susiję su valymo chemikalų keitimu. Kiilto cheminės medžiagos buvo pradėtos naudoti palaipsniui, nes senosios baigėsi. Šių pakeitimų metu dalyvavo „Kiilto“ techninis ekspertas Roope Niinimäki, kuris padėjo ir užtikrino, kad viskas vyktų pagal planą.

Kartais pakeitimus reikia atlikti skubiai, kai senosios cheminės medžiagos baigiasi greičiau nei tikėtasi. Tokiais atvejais „Kiilto“ reaguoja greitai.

„Paprastai Roope per kelias dienas sugebėdavo atvykti į Jyväskylä“, – vertina Launonen.

Anni Alakotila, „Valio Äänekoski“ gamybos vadovė, taip pat džiaugiasi greitu „Kiilto“ klientų aptarnavimu:

„Kiilto“ techniniai ekspertai visada pasirengę padėti, su jais lengva susisiekti, o atsakymai į elektroninius laiškus gaunami greitai. Todėl dirbti su „Kiilto“ yra lengva.“

Valio ir „Kiilto“ darbuotojai palaiko nuolatinį ryšį. Vykdant cheminių medžiagų diegimo projektą, maždaug kartą per mėnesį vyksta būklės atnaujinimo susitikimai. Dažnai bendravimas patogiai vyksta per „Teams“, o bent kartą per metus visa komanda susitinka asmeniškai.

Kiilto tiekia paviršių valymo priemones „Valio“ pieninei Jyväskylä mieste. Bendradarbiaujant su „Kiilto“ specialistais buvo parinktos tinkamos valymo ir dezinfekavimo cheminės medžiagos.

Vietinė gamyba užtikrina greitą reagavimą

Kiilto yra vienintelė vietinė maisto pramonei skirtų higienos sprendimų tiekėja Suomijoje, kurios produktai kuriami ir gaminami Suomijoje. Vietinė gamyba buvo viena iš priežasčių, kodėl „Kiilto“ buvo pasirinkta „Valio“ higienos partneriu.

„Šiais laikais naudinga remti vietines įmones ir didinti užimtumą Suomijoje“, – sako Jukka Launonenas iš Jyväskylä įsikūrusios „Valio“ bendrovės.

Jam pritaria ir Anni Alakotila iš Valio Äänekoski: „Vietinė gamyba buvo svarbus veiksnys, nes ji užtikrina cheminių medžiagų prieinamumą.“

Vietinė gamyba taip pat leidžia greitai reaguoti.

„Jei prireikia specialaus gaminio arba jo sunaudojama daugiau, nei tikėtasi, galime greitai reaguoti ir pristatyti, nes gabenimo laikas yra minimalus“, – aiškina Riitta Järvinen.

Vienas iš greito reagavimo pavyzdžių – kai Valio Jyväskylä konkurso metu nustatė, kad Kiilto paviršių dezinfekavimo priemonės pakuotės dydis buvo per mažas gamybos įmonės poreikiams. Paviršių dezinfekcijos priemonė gana greitai buvo įtraukta į asortimentą didesnėje, 1000 litrų talpos pakuotėje.

„Kiilto“ gamyba Suomijoje reiškia, kad esame kasdien pasiekiami savo klientams, ir jie visada gali pasikliauti, kad esame šalia“, – žada Roope Niinimäki.

Sutaupytos lėšos optimizuojant valymą vietoje

Pakeitus senąsias valymo chemines medžiagas „Kiilto“ produktais, klientas gali pasirinkti papildomą „Kiilto“ paslaugą – CIP (Clean in Place) optimizavimą. Teikiant šią paslaugą, valymo tirpalo laikas, temperatūra ir koncentracija reguliuojami taip, kad būtų pasiektas nepriekaištingas valymo rezultatas kuo efektyviau naudojant energiją ir mažiausiomis sąnaudomis.

Kiilto taip pat siūlo Kiilto ProCIP® optimizavimo paslaugą, kuri leidžia realiuoju laiku stebėti valymą vietoje ir pateikia konkrečią informaciją apie optimizavimo dėka pasiektus ekonominius sutaupymus.

Be to, Kiilto, kaip aktyvaus higienos partnerio, vaidmuo nesibaigia valymo optimizavimu. Kiilto ir toliau padeda savo klientams, pavyzdžiui, jei keičiasi gamybinėse patalpose gaminami produktai.

„Pavyzdžiui, rinkoje atsiradus avižų produktams, atsirado naujų valymo poreikių, ir mes, atsižvelgdami į tai, sukūrėme naujus produktus“, – sako Roope Niinimäki.

Higienos procesų tobulinimas buvo viena iš priežasčių, kodėl „Valio“ norėjo bendradarbiauti su „Kiilto“.

„Svarbu, kad higienos partneris ne tik pardavinėtų chemines medžiagas, bet bendradarbiaujant turi būti galimybių tobulėti, pavyzdžiui, kaip patobulinti plovimo procesus, jų energinį efektyvumą ir ekologiškumą“, – apibendrina Launonenas.

Roope Niinimäki ir Riitta Järvinen taip pat giria bendradarbiavimą su „Valio“. Kai visos šalys yra pasiryžusios kruopščiai vykdyti cheminių pokyčių projektą ir gerai supranta jo reikalavimus, bendradarbiavimas būna sklandus ir naudingas.

Maisto pramonėje valymo ir dezinfekavimo cheminių medžiagų tiekėjo keitimas dažnai yra svarbus sprendimas, kuris yra kruopščiai apgalvojamas ir reikalauja daug laiko. Jyväskylä esančioje „Valio“ gamykloje šis svarbus procesas artėja prie pabaigos, o technikos ekspertas Jukka Launonenas džiaugiasi, kaip profesionaliai bendradarbiaujant su „Kiilto“ buvo valdomi įvairūs etapai.

Kiilto siūlo aukštos kokybės mokymus

Kiilto paslaugos taip pat apima mokymus, kurie apima ir teorinius, ir praktinius aspektus, parodančius, kaip teisingai reikia atlikti paviršių valymą. Tiek Launonen, tiek Alakotila mano, kad mokymai buvo naudingi ir geri.

Äänekoski įmonėje „Kiilto“ surengė mokymus apie paviršių valymą ne tik „Valio“ darbuotojams, dirbantiems gamybos procese, bet ir išorinės valymo įmonės, kuri atlieka paviršių valymą pakavimo srityje, darbuotojams.

Bendrovėje „Valio Jyväskylä“ paviršių valymo mokymuose dalyvauja procesų darbuotojai, kurių darbo pobūdis apima putų ir paviršių valymą.

„Visada naudinga apžvelgti tai, kas jau išmokta. Mokymai gali padėti išsiaiškinti ir patobulinti mūsų veiklą“, – sako Jukka Launonenas.